Termal Tedavi Merkezi
Divaisib Termal Resort Hotel & Spa

Termal tedavi, ılık, sıcak termal su banyo ve havuzlarındaki uygulamalar ve inhalasyon (buhar solumak), çamur banyoları ile oluşan termal kürlerle yapılmaktadır.
Ülkemizin en modern hastanelerinden biri olan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Divaisib Termal Resort Hotel & SPA arasında ayakta hasta tedavi protokolü imzalanmıştır.

Aktiviteler

1.40m yüksekliğinde yarı olimpik, tamamı termal sularla dolu olup sıcaklık 25-35 derecedir. Havuzlarımızda kimyasal katkı kullanılmamaktadır. Tamamı doğal kaynakla beslenmektedir. 35m uzunluğunda aqua park mevcuttur. Bayan ve erkek havuzlarımız ayrı ayrıdır. Çocuk havuzlarımız mevcut olup büyük havuzun yanındadır. Jakuzili havuzlarımız 36-40 derece sıcaklıkta olup tamamı termal su ile doludur. 25-30 derece termal soğuk su havuzu mevcuttur. Fin Hamamı (Buhar Odası) Sauna Türk Hamamı (Bayanlar havuzunda bone takmak mecburidir.) (6 yaş ve altındaki çocukların büyük havuza girmesi yasaktır.) (6 yaş ve üzeri erkek çocukların bayanlar havuzuna girmesi yasaktır.) (Bayanlar havuzuna kamera, fotoğraf makinesi v.b. görüntü kayıt cihazları ile girmek yasaktır.)

Leziz Türk yemeklerinin sergilendiği restaurantımız siz değerli konuklarımıza sabah ve akşam yemeklerinde açık büfe hizmet vermektedir. Restaurantımızda yer alan fırınımızda öğle yemekleri için pide ve diğer yemek çeşitleri de sunulmaktadır.

SPA, vücudunuzun su ve tuz dengesini ayarlar, bedene enerji kazandırır, yorgunluğu ve ağrıyı alır, cilt proteinlerini yeniden yapılandırır. Masaj Odaları Çamur Banyoları Klasik Masaj Sıcak Taş Masajı Medikal Masaj Aroma Terapi Relax Masajı Spor Masajı Refleksoloji Masajı Zayıflama Programları Kese - Köpük Oksijenli Cilt Bakımı Cilt Analizi Vücut Analizi Tuz Odası Dr.Balıklar Dr.Sülükler Ozon Terapi

Anadolu'nun merkezinde yüzyıllardan beri şifa dağıtan Kozaklı Hamamları artık yeni çehresi ve hizmet anlayışı ile DİVAİSİB THERMAL RESORT HOTEL & SPA da buluştu. Termal kaynaklar dünyada yoğun olarak kışın tercih edilir. Ülkemizde ise uygun mekanların olmaması nedeniyle insanlarımız kışın bu imkandan faydalanma noktasında çaresizdi. Şimdi DİVAİSİB THERMAL RESORT HOTEL & SPA ile yılın on iki ayı sağlık ve dinlenme hizmetine kavuştu. Misafirlerimize keyifli bir ortam sağlamak için tasarlanmış mekanlar genişlik hissi veriyor. Doğaltaş ve camdan oluşan mimari yapısı, birbirinden leziz yemek sunan mutfağı, çocukların kendi kurallarını koyduğu oyun odaları, gençler için bilardo, TV ve oyun odaları, ayrı büyüklükte toplantı salonları, tamamında termal su bulunan geniş küvetli banyolar, bay ve bayanlar için özel düzenlenmiş yarı olimpik terma havuz ve etrafındaki Türk Hamamı, buhar banyosu, sauna, fitness center, jakuzi ile SPA merkezi DİVAİSİB THERMAL RESORT HOTEL & SPA olarak sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Su Isısı: 27°C – 93°C Ph Değeri: 6,7 – 7 Kullanımı: Banyo yöntemi (Bir kısım ağır metal değerlerinin yüksek olması nedeni ile içilerek kullanılması uygun değildir.) Özellikleri: Toplam mineralizasyonu 2283 mg/Lt. Klorürlü, Sülfatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu ve Radyoaktif bir bileşime sahiptir. Alman Kaplıcalar Birliği sınıflandırmasına göre A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.